Henry Schein Orthodontics

Nakładki Reveal Aligner są dziełem Henry Schein Orthodontics, lidera w ortodoncji od ponad 40 lat pod kierownictwem Henry Schein, S.A. 

Ortho Organizers®, S. A. (Ortho Organizers) zostało założone przez Lindsay Brehm i dr. Waldemara Brehm’a w Encinitias, stanie Kalifornia (USA) w 1976r. Początkowo działalność została założona, aby zaopatrywać studentów dr. Brehm’a w materiały ortodontyczne potrzebne do zajęć praktycznych. Nazwali wtedy firmę Ortho Organizers, ponieważ głównym celem artykułów była pomoc w organizacji materiałów ortodontycznych, które były przeważnie sprzedawane lekarzom dentystom i ortodontom przez firmę.

Przez te lata, Ortho Organizers inwestowało w rozszerzenie produkcji, bardziej zaawansowaną technologię i wyszło na przeciw oczekiwaniom klientów. Ortho Organizers zostało przejęte przez Henry Schein®, S. A., największego dystrybutora produktów dentystycznych w Ameryce Północnej. Obecnie Henry Schein podjęło decyzję stworzenia osobnego działu, w którego skład wchodzi Ortho Organizers, Camlog (niemiecka firmę implantologiczną), oraz ACE Surgical (firmę zaopatrującą w sprzęt chirurgiczny). Wsparcie jakiego udzieliło Henry Schein pozwoliło firmie Ortho Organizers, rozwinąć skrzydła nie tylko przez wzrost sprzedaży, lecz również poprzez przejęcia kolejnych firm.

Zawsze patrzymy w przyszłość. W styczniu 2014 Ortho Organizers S. A. wraz z MASEL ®ClassOne ®, i Ortho Technology ®, zostały złączone pod szyldem Henry Schein Orthodontics który jest używany w sprzedaży jako nowa marka rynkowa.

Po więcej informacji, odwiedź Henry Schein Orthodontics na:www.henryscheinortho.com.

Henry Schein S.A.

Henry Schein, S. A. (Nasdaq: HSIC) jest firmą skierowaną do przedstawicieli służby zdrowia, która łączy w sobie sieć ludzi i technologii. Firma posiada około 19,000 międzynarodowych pracowników sieć zaufanych doradców obsługuje przeszło 1 milion klientów na całym świecie z ponad 300 cenionymi innowacjami, które wspomagają postępy i wyniki kliniczne. Nasza firma, dzięki medycznym i technologicznym produktom oraz sprawnym dostawom pomaga prywatnym lekarzom  iklinikom medycznym  pracować bardziej wydajnie, tak aby mogli oni zapewniać opiekę jeszcze efektywniej. Te rozwiązania wspierają również laboratoria dentystycznenarodowe i prywatne kliniki medyczne, jak również inne placówki medyczne.

Henry Schein działa poprzez scentralizowaną i automatyczną sieć dystrybucji, dzięki możliwości wyboru z ponad 120,000 ogólnodostępnych produktów Henry Schein oraz innych marek, jak również ponad 180,000 dodatkowych artykułów dostępnych na zamówienie.

Firma znajduje się w rankingu FORTUNE 500 i jest członkiem indeksu giełdowego S&P 500®. Siedziba firmy Henry Schein mieści się w Melville w stanie Nowy York (USA), a także posiada oddziały w 31 krajach. Wartość sprzedaży w spółce w 2019r. osiągnęła 10 bilionów dolarów. Rocznie rosła około 13% począwszy od 1995r., kiedy to firma Henry Schein stała się spółką publiczną.

Po więcej informacji, odwiedź nas na stronie www.henryschein.comFacebook.com/HenrySchein oraz @HenrySchein na Twitterze..