Czym są alignery?

Przezroczyste nakładki (lub przezroczyste aparaty ortodontyczne) to estetyczna alternatywa leczenia przy użyciu metalowych aparatów ortodontycznych. Aligner wywiera nacisk na zęby w kluczowych miejscach, powoli przesuwając je w nowe pozycje. Etapowe noszenie nakładek, stopniowo doprowadzi Twoje zęby do założonej okluzji.

Leczenie nakładkami Reveal Plus Clear Aligner firmy Henry Schein Orthodontics może obejmować do 30 nakładek (lub więcej) góra, dół, z których każda jest noszona przez dwa tygodnie.

Skąd dowiem się czy alignery są dla mnie odpowiednie?

Nakładki są dedykowane dla dorosłych i nastolatków, którzy chcą poprawić swój uśmiech. Umów się na wizytę z lekarzem w Twojej okolicy, aby dowiedzieć się czy alignery są odpowiednie dla Ciebie. Lekarz przeprowadzi kompleksowe badanie wewnątrzustne, a następnie zaklasyfikuje Cię na leczenie nakładkami.

Jakie są zalety alignerów w porównaniu z tradycyjnymi aparatami stałymi?

Alignery są nazywane „przezroczystymi aparatami”. W przeciwieństwie do tradycyjnych aparatów ortodontycznych nakładki są praktycznie niewidoczne. Są również wygodne, wyjmowane i łatwe do czyszczenia.

Ile godzin dziennie trzeba nosić nakładki?

Alignery należy nosić przez całą dobę, co najmniej 22 godziny. Możesz je wyjmować podczas jedzenia, szczotkowania i nitkowania. Jeśli nie będziesz nosić nakładek przez określoną ilość czasu każdego dnia, zęby nie będą wykonywać zamierzonych ruchów i wydłużysz całkowity czas leczenia.

Czym jest attachment?

Większość systemów alignerowych na rynku stosuje attachmenty, bądź przykleja „guziki” do zębów, co może być uciążliwe. Zakładanie attachmentów wiąże się z wydłużeniem czasu gabinetowego. Ponadto wielu pacjentów uważa, że attachmenty wyglądają nieestetycznie i uniemożliwiają noszenie „niewidocznych” nakładek na zęby.

Nakładki Reveal Plus Clear Aligners firmy Henry Schein Orthodontics zostały specjalnie zaprojektowane, aby zmniejszyć potrzebę stosowania attachmentów. Autorski  materiał ClearWear ™ użyty w naszych nakładkach oraz unikalny proces produkcyjny zapewniają precyzyjne dopasowanie, które pomaga alignerom przylegać do zębów. W wielu przypadkach powoduje to ruch zębów bez konieczności mocowania attachmentów.

Czy mogę uzyskać przezroczyste nakładki bez wizyty u dentysty?

Jeśli interesują Cię przezroczyste nakładki, zdecydowanie zalecamy skontaktowanie się z dentystą. Stomatolog lub ortodonta pomoże Ci osiągnąć pożądany uśmiech, jednocześnie dbając o zachowanie i ochronę zdrowia jamy ustnej przez cały czas trwania leczenia. Dlatego stworzyliśmy markę Reveal Plus obejmującą przezroczyste nakładki, z naciskiem na ogólny stan zdrowia i leczenie prowadzone przez lekarza.

Jakie są korzyści z uzyskania alignerów u lekarza?

Lekarz przeprowadzi kompleksowe badanie wewnątrzustne, aby określić, czy Twoje zęby kwalifikują się do leczenia alignerami. Jeśli przed rozpoczęciem leczenia nie skonsultujesz się ze specjalistą, istnieje możliwość, że wykonywany ruch zębów za pomocą nakładek spowoduje trwałe uszkodzenie Twojego uśmiechu.

Dodatkowo, lekarz będzie nadzorował proces leczenia, odpowiadał na pytania i rozwiewał obawy. Twój doktor wie najlepiej, jak pomóc Ci w nagłym przypadku, ponieważ będzie już zaznajomiony z Twoją sytuacją.

Wreszcie, rutynowe kontrole zapewnią, że leczenie przebiega zgodnie z planem, a zdrowie jamy ustnej jest w dobrej kondycji.

Jakie pytania powinienem zadać, jeśli interesują mnie przezroczyste nakładki?

Oto kilka podstawowych pytań, które należy zadać dentyście lub ortodoncie przed rozpoczęciem leczenia alignerowego:

  • Czy w ramach mojego leczenia, lekarz na samym początku wykonuje kompleksową dokumentację diagnostyczną, taką jak zdjęcia rentgenowskie?
  • Czy w ramach opłaty za leczenie mam możliwość odwiedzenia gabinetu dentystycznego w trakcie leczenia?
  • Skąd mam wiedzieć, czy moje zęby i dziąsła są wystarczająco zdrowe, aby zastosować alignery?
  • Jakie są możliwe zagrożenia (finansowe, zdrowotne itp.) Związane z moim leczeniem alignerami?
  • Jak mogę skontaktować się z lekarzem w trakcie leczenia, lub jeśli zajdzie nagły wypadek?

Źródło: „Pytania do rozważenia podczas badania firm ortodontycznych skierowanych bezpośrednio do konsumentów”. Amerykańskie Stowarzyszenie Ortodontów. Amerykańskie Stowarzyszenie Ortodontów (AAO), 2019. https://www.aaoinfo.org/_/online-orthodontic-companies/.

Czy nakładki Reveal Clear Aligners są przystępne cenowo?

Istnieje wiele możliwości leczenia w drodze po wymarzony uśmiech. Jesteśmy świadomi, że chcesz dokładnie rozejrzeć się, zanim wydasz pieniądze na leczenie systemem nakładkowym. Reveal Plus ma na celu zapewnienie dyskretnego, opłacalnego i bezpiecznego leczenia, które można przeprowadzić pod kierunkiem wykwalifikowanego lekarza, któremu ufasz.