Czym są przezroczyste nakładki Reveal®?

Nakładki Reveal firmy Henry Schein® OrthodonticsTM są zorientowane na zdrowe rozwiązanie ortodontyczne, które łączy osoby takie jak Ty z lokalnymi specjalistami Reveal, którzy mogą osobiście nadzorować Twoje leczenie.

Zalety Reveal

  • Precyzyjnie dopasowane alignery ClearWear™ zapewnią odpowiedni ruch zębów przy maksymalnym komforcie.
  • Dyskretnie – nikt nie musi wiedzieć, że nosisz nakładki.
  • Twoje leczenie jest bezpiecznie monitorowane przez profesjonalistów.
  • Możesz wybrać ortodontę, u którego zdecydujesz się na leczenie.
  • Mniejsza liczba wizyt w gabinecie to mniej czasu spędzanego na fotelu dentystycznym.

 

Czego możesz oczekiwać po leczeniu z Reveal?

Opracowany plan pod okiem lekarza i założenie “zdrowie przede wszystkim”

Twój lekarz Reveal sprawdzi stan Twoich zębów oraz dziąseł i poinformuje Cię, czy jesteś dobrym kandydatem do nakładek Reveal. Po wyrażeniu zgody przystąpienia do leczenia, lekarz wykona zdjęcia i udokumentuje Twój uśmiech. Niektórzy lekarze używają technologii skanowania 3D, podczas gdy inni preferują tradycyjne wyciski dentystyczne.

Obie metody działają równie dobrze w przypadku Reveal. Lekarz prześle dokumentacje pacjenta do naszego bezpiecznego systemu zarządzania leczeniem i wygeneruje plan leczenia. Zaczniemy wytwarzać Twoje nakładki w naszym laboratorium ortodontycznym Henry Schein.

Tworzenie nakładek Reveal

Używamy zaawansowanego procesu produkcyjnego, aby zmniejszyć ilość odpadów, jednocześnie tworząc przezroczyste alignery, które zapewniają najlepszą estetykę i precyzyjne dopasowanie. Ścisłe dopasowanie alignerów pozwala na wyjątkową kontrolę zębów; jest to wygodniejsze dla pacjenta i ogranicza potrzebę stosowania attachmentów w większości przypadków. Wygładzamy i profilujemy krawędzie nakładek, tak by nie podrażniały dziąseł.

Leczenie nakładkami Reveal

1. Udaj się do lekarza w celu konsultacji.

2. . Zrób badania dzięki nowoczesnej technologii takiej jak skanery wewnątrzustne.

3.  Twój lekarz wygeneruje plan leczenia przy użyciu platformy Henry Schein Orthodontics.

4. Twoje nakładki będą zrobione zgodnie z planem leczenia.

5. Twój lekarz będzie dokładnie nadzorował Twoje postępy, aby zapewnić Ci uśmiech, który pokochasz.

Zobacz jak działa Reveal

Noszenie nakładek Reveal

Możesz (i powinieneś!) zacząć nosić swoje alignery, gdy tylko je dostaniesz. Każdy zestaw nakładek powinno się nosić przez dwa tygodnie a po tym okresie założyć następny zestaw. Noś alignery przez co najmniej 22 godziny dziennie.

Umów się do lekarza przynajmniej raz na 6-8 tygodni. Lekarz sprawdzi Twoje postępy w leczeniu na wizytach i poinformuje Cię, czy możesz iść naprzód z kolejnym zestawem nakładek.

Gdy zmieniasz nakładki normalnym uczuciem jest ucisk i delikatny dyskomfort przez kilka dni. Dzięki temu wiesz, że zęby się poruszają.

Obecnie wielu profesjonalnych dentystów umożliwia usługę wirtualnego monitorowania leczenia. Zapytaj swojego lekarza, czy może zdalnie przeprowadzić konsultację leczenia z Reveal.

Kluczowa korzyść konsultacji u lekarza przy leczeniu: jeśli masz awarię, lekarz może udzielić osobiście pomocy i porady znacznie szybciej niż zdalny dentysta, którego nigdy nie spotkałeś.

Jak długo trwa Twoje leczenie?

Czas leczenia Reveal może wynosić od 6 do 15 miesięcy. Czas leczenia różni się w zależności od pacjenta. Wszystko zależy od tego, jak skomplikowana jest Twoja wada i jak szybko zęby przemieszczają się. Powinieneś zauważyć różnice w swoim uśmiechu w ciągu kilku tygodni od rozpoczęcia kuracji.

Pamiętaj, aby po leczeniu nakładami nosić aparat retencyjny w celu utrzymania efektu końcowego. Twój plan leczenia obejmuje jeden wykonany na zamówienie aparat retencyjny.

Dbanie o nakładki Reveal Aligners

Nakładki Reveal są odporne na przebarwianie, więc dbanie o nie to pestka. Kiedy zamierzasz jeść wyjmij nakładki, następnie wyszczotkuj je i wypłucz – powtarzać codziennie. Do ich czyszczenia możesz użyć szczoteczki do zębów, ale unikaj używania ściernej pasty do zębów.